Yerli yazılımcılar “ücretsiz” okulda yetişiyor

Uluslararası yazılım okullarından Ecole 42’nin yeni nesil teknoloji eğitimi felsefesini ülkeye getiren Türkiye Açık Kaynak Platformu, 42 İstanbul Yazılım Okulu’nda öğrencilere eğitmensiz, iş garantili ve ücretsiz yazılım öğrenme fırsatı sunuyor.

Kodlama ve programlama eğitimleriyle yazılımcı yetiştiren 42 İstanbul Yazılım Okulu, ülkenin yerli ve milli yazılım sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türkiye Açık Kaynak Platformu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, dünyanın en iyi yazılım okulları arasında gösterilen Ecole 42’nin yeni nesil teknoloji eğitimini ve yenilikçi eğitim felsefesini Türkiye’de de uygulamaya geçirdi.

Bu kapsamda İstanbul Maslak ve Kocaeli Bilişim Vadisi’nde iki okul açıldı. Bu okullardan biri olan 42 İstanbul Yazılım Okulu, 2 online sınav ve bir aylık havuz eğitimini başarıyla tamamlayan 260 öğrencisiyle 3 Ocak’ta eğitime başladı. Öğrenci-eğitmen ilişkisi yerine öğrenciler arasında öğrenmeye dayalı bir model sunulan okulda, ücretsiz kodlama ve programlama eğitimi veriliyor.

Feel free to comment. Yorum yapmaktan çekinmeyin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: