Eğitim yeni gelişmelere göre şekillenmeli

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen ‘Eğitimin Dönüşümü’ temalı XX. Geleneksel Eğitim Sempozyumu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in katılımıyla Antalya’da 27-29 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. 

Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi, Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları, Fransa Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi, özel öğretim kurumlarını temsil eden dernek başkanları, TOBB Eğitim Meclisi ve İTO Eğitim Komitesi üyeleri, yurtiçi ve yurtdışından akademisyenler, eğitim uzmanları, basın mensupları, özel okul kurucu, yönetici ve öğretmenlerinden oluşan bin 400’ün üzerinde katılımcı 3 gün boyunca, “Eğitimin Dönüşümü” konusunu 10 konferansta ele alındı. 

Uluslararası Programlar (IB, AP, Abitur, Fransız Bakaloryası) üzerine gerçekleştirilen oturumla, okullara bu programların da tanıtımı yapıldı.

Ayrıca eğitim ve öğretimle ilgili ürün ve hizmetler sağlayan firmalar fuaye alanında dünyada eğitim alanındaki en son gelişmeleri yansıtan ürün ve hizmetlerini katılımcılara sundu. Sempozyumun sonuç bildirgesinde şu başlıklara yer verildi:

Feel free to comment. Yorum yapmaktan çekinmeyin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d