Eğitimde ikinci dönem hibrit eğitimle başlıyor

Salgındaki vaka artışları nedeniyle yeni eğitim/öğretim döneminde hibrit eğitim modellerinin etkili olması beklenirken, bu sistemlerde ise önemli gelişmeler yaşanıyor. Tüm eğitim döneminin yapay zeka ile takip edileceği esnek hibrit eğitim modeli olan FlexiBAU altyapısı, öğrencilerin eğitim sürecindeki verileri analiz edilerek başarılı ve başarısız oldukları alanları da tespit ediyor.

Omicron varyantı ile ülke genelinde artan vakalarla birlikte yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Pandeminin en çok etkilediği alanlardan biri olan eğitim sektöründe de online altyapılar giderek önemini arttırıyor. Süreç içerisinde dikkat çeken eğitim modellerinden biri ise ‘hibrit eğitim’ oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Birimi (BUZEB) tarafından geliştirilen ve mikro esnek hibrit eğitimi kapsayan FlexiBAU altyapısı, hem eğitim-öğretim alanında hem de öğrencilerin ihtiyaç duyacağı okul içi tüm hizmetlerde uygulamaya konuldu. Zamandan ve mekandan bağımsız eğitim olanağı sunan modelle öğrenciler, yüz yüze, online ya da hibrit eğitimi tercih edebilecekler.

Öğrencilerin alacağı eğitimi kendi tercihlerine göre belirlemesine imkan sunan modelle her bir öğrencinin eğitim sürecinde bıraktığı ‘dijital izler’ yapay zeka kullanılarak analiz edilecek. Elde edilen verilerle öğrencilerin başarı ya da başarısızlık durumuna göre psikolojik ve akademik danışmanlık hizmeti verilerek, kişiye özel eğitim planlaması uygulanacak.

Alınan eğitimi öğrenci belirleyecek

Feel free to comment. Yorum yapmaktan çekinmeyin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: