MEB yardımcı kaynak desteğinin ikinci paketini erişime açtı

MEB yardımcı kaynak desteğinin ikinci paketini erişime açtı
MEB yardımcı kaynak desteğinin ikinci paketini erişime açtı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), her kademedeki öğrenci ve öğretmenler için geçen ay yayımlanmaya başlanan yardımcı kaynak desteğinin ikinci paketi bugün erişime açıldı.

Tüm sınıf ve kademelerde haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam eden Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlere yardımcı kaynak desteğinin çeşitliliğini artırma kararı almıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, karar çerçevesinde hazırlanan destek paketleri, her ayın ilk haftası yayımlanıyor. İlki ekim ayında yayımlanan yardımcı kaynak destek paketlerinin kasım ayına ait ikinci seti, bugün kullanıma sunuldu.

İçinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS kasım ayı örnek soru kitapçığı ve YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alan yardımcı kaynak destek paketine Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi “meb.gov.tr”den ulaşılabiliyor.

2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyeleri için hazırlanan yardımcı kaynak destek paketinde 7 bin soru bulunuyor. Öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri ve öğrenme süreçlerine katkı sağlamayı amaçlayan pakette ayrıca 2. sınıftan 7. sınıfa kadar olan öğrencilerin istifade edebileceği 2 bin 200 çalışma sorusu yer alıyor.

Örnek sorular yayımlanıyor

https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meb-yardimci-kaynak-desteginin-ikinci-paketini-erisime-acti/2408500

“MEB yardımcı kaynak desteğinin ikinci paketini erişime açtı” için bir yanıt

Feel free to comment. Yorum yapmaktan çekinmeyin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d