YÖK-GELECEK PROJESİNİN İKİNCİ AŞAMASINA GEÇİLDİ

YÖK-GELECEK PROJESİNİN İKİNCİ AŞAMASINA GEÇİLDİ
YÖK-GELECEK PROJESİNİN İKİNCİ AŞAMASINA GEÇİLDİ

12 Eylül 2020

Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurulu (YÖK), geçtiğimiz hafta akademik kadro alımlarında mevcut genel cari usule ek olarak yeni bir yöntemi daha hayata geçirerek  “YÖK-GELECEK PROJESİ”ni başlatmıştır.

Üç aşamada gerçekleştirilecek projenin 1. aşaması “Öncelikli alan araştırma görevlisi istihdamı”, 2. aşaması “Öncelikli alan öğretim üyesi istihdamı”, 3. aşaması ise “YÖK Akademik Liyakat-Kariyer Platformu” olarak belirlenmiştir.

YÖK tarafından kamuoyu ile ilk olarak projenin birinci aşaması olan ‘Öncelikli alan araştırma görevlisi istihdamına yönelik detaylar geçen hafta kamuoyu ile paylaşılmıştır. Buna göre projenin ilk aşamasında, ülkemizin ihtiyaç duyduğu, öncelikli alanlardaki nitelikli insan gücünü karşılayabilmek amacıyla ‘Öncelikli Alanlar Araştırma Görevlisi’ kadrosu kapsamında üniversitelere 2020 yılı için “ek atama izinleri” verilmiştir. YÖK’ün belirlediği şartların dışına çıkılmamak kaydıyla alım sürecinin üniversitelere bırakılmıştır. Yapılacak atamaların liyakat çerçevesinde olması için belli bir üniversitenin havuzundan değil, Türkiye’nin havuzundan yararlanılarak gerçekleştirilebilecek olmasına dikkat edilmiştir. 

Feel free to comment. Yorum yapmaktan çekinmeyin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: